Kína

Kína, a tigrisek és sárkányok földje - egy hét kalandozás Pekingben és környékén!

Retúr repülőjegy Budapestről feladott poggyásszal, 8 nap/6 éjszaka 4* szállodában 177.000 Ft/főtől tervezhető (bejegyzés időpontjában - 2020.01.04. - rendelkezésre álló adatok alapján).

példa dátum: 2020. május 19-26.

Kína fővárosa, bár korszerűsítésen esett át, megtartotta dicső múltjára jellemző vonásait. Érdemes felfedezni a várost gyalog, és elkalandozni a sikátorokban, élvezni a finomságokat egy éjszakai élelmiszerpiacon, vagy ellátogatni a főbb nevezetességekhez Peking városában, mint pl.:

  • A Tiltott Város a világ egyik legnagyobb palotaegyüttese, a Kreml, a Buckingham-palota és a Versailles palotákkal együtt. Ez vitathatatlanul a legnépszerűbb turisztikai látványosság Pekingben, ennek bizonyítéka, hogy tömegek látogatják. Ez volt a székhelye a kínai kormánynak is évszázadokon át, és így a közemberek számára nem volt lehetőség bejárni. Természetesen, ma már mindenki számára nyitva áll.
  • A Yonghe Lama Temple, azaz a Béke és Harmónia Palotája, Peking északkeleti részén található, az egyik legnagyobb tibeti buddhista kolostor a világon. A templomot a kínai császárok építtették, akik ezzel tisztelegtek a buddhizmus tibeti változata előtt. A templom különlegessége az egy darab fehér szantálfából kifaragott, 26 méteres magas, Maitreya Buddha szobor.
  • Gulou és Zhonglou, avagy a Dob- és Harang Toronya, a Yuan és Ming-dinasztia idején Peking hivatalos időmérői voltak. Ma már turisztikai látványosságok, a hagyományos kínai építészet meghatározó alkotásai.
  • A szovjet stílusú műemlekkel és kormányzati épületekkel körülvett Tienanmen tér (Mennyei Béke tere) a legnagyobb városi tér a világon. Ez az elképesztő, monumentális hely vonzza a látogatókat Kína minden tájáról, sokan elsőként látogatják meg ezt a kultikus helyet a fővárosban. Hajnalban és alkonyatkor, a tér északi részében a zászló felemelésének és leeresztésének ünnepi szertartása zajlik.
  • Az Ég Oltára templomot taoista templomnak tartják, habár a kínai univerzalizmus megelőzte a taoizmust. A templom Yong császár uralkodása alatt épült 1406-1420. között, akinek a nevéhez fűződik még a Tiltott Város építése is.
  • Nanluoguxiang, Peking yuppie utcája. A divatos éttermek és bárok éjszakai élete vonzza a fiatalokat, mint a mágnes. Néha az utcákon is folytatódik az éjszakai élet.
  • A Nyári Palota 15 km-re található Peking központjától, és látványával uralva a Longevity hegyet és a Kunming-tavat. Mint a neve is mutatja, nyári rezidenciaként használták Kína császári uralkodói a Tiltott Városból való visszavonulás során.
  • Badaling a legegyszerűbb hely a Kínai Nagy Fal megtekintéséhez egy Pekingi tartózkodás során és megközelíthető busszal. Badaling az a hely, ahová a kínai kormány is elviszi a hivatalos látogatóit.

Személyre szabott utazása teljes körű megtervezéséhez és részletes tanácsadáshoz jelentkezzen a Kapcsolat menüpontban található elérhetőségek egyikén, vagy töltse ki az Igényfelmérő kérdőívet.