Tajvan

Látogass el Tajvan különleges szigetére! Tajpej tavasszal, márciusban igazán csodálatos tud lenni. Ráadásul klímájának köszönhetően itt már március elején megkezdődik a cseresznyefa-virágzás!

Retúr repülőjegy Budapestről feladható poggyásszal; 8 nap/7 éjszaka 2* hotelben reggelivel 149.000 Ft/főtől tervezhető (bejegyzés időpontjában rendelkezésre álló adatok alapján).

példa dátum: 2020. március 23-31.

A Kínához közeli csendes-óceáni sziget keleti felét hegyvidék uralja, míg nyugati oldalán síkság terül el. Tajvan változatos természeti képéhez hozzátartozik a tengerpartja, az erdős hegyei, valamint csendes vidékei. A templomokon és műemlékeken a kínai és japán kultúra nyomai érhetők tetten. Emellett a modern világ felhőkarcolói sem maradhatnak el a városok látképéből. Történelmét tekintve pedig meglehetősen viharos évszázadokat élt meg.

A szigetre érkező első őslakosok leginkább a maláj népcsoportokkal mutattak hasonlóságot. A kínaiak csupán kóstolgatták a szigetet, nem tudták azt meghódítani. Azonban a 16. században az első európai gyarmatosítóknak - sorrendben a portugáloknak, hollandoknak, majd a spanyoloknak - ez már sikerült. Ebből az időszakból származik a sziget régi elnevezése: Ilha Formosa, vagyis a “Szépség szigete”. Ezt követően több mint kétszáz évig, 1683-tól 1895-ig a Csing Birodalom részként Tajvan kínai fennhatóság alatt volt, majd a több évtizedes japán megszállás után amerikai csapatok támogatásával a sziget ismét kínai kézbe kerül. Azonban 1949-ben a kínai polgárháborúban elsöprő győzelmet arató Kínai Kommunista Párt elől az addig kormányzó Kuomintang párt tagjai visszavonultak Tajvanra. Velük együtt tartott összesen körülbelül 2 millió ember, többségükben katonák, párttagok, a kínai szellemi- és üzleti elit tagjai is. A Kuomintang-kormányzat ezen kívül magával vitte a teljes kínai nemzetközi valutatartalékot, a nemzeti aranykészletet, és a felbecsülhetetlen értékű műemlékek nagy részét is. 1949-ben a győztes kommunisták azzal a lendülettel kikiáltották a Kínai Népköztársaságot, az egyetlen Kínát, amelybe Tajvan is beletartozik, és megszűntnek nyilvánították a Kínai Köztársaságot. A stratégiailag nagyon fontos helyen fekvő Tajvant gyakorlatilag az mentette meg, hogy a koreai háborúk miatt épp a térségben tartózkodó USA azonnal a frissen függetlenné vált ország segítségére sietett, és hadihajóik hathatós segítségével szavatolták a békét a térségben. Ekkor még a legtöbb ENSZ tagállam elismerte Tajvan függetlenségét, ám ahogy Kína elkezdett világhatalommá válni a későbbiekben, úgy a Tajvan szövetségeseinek tartott országok szép sorjában kihátráltak a sziget mögül.

Ennek ellenére Tajvan nemigazán ijesztő hely az odalátogatóknak. Maga a város ugyan zsúfolt és néha zavarba ejtő, de az emberek itt meglepően barátságosak és segítőkészek. A tajvaniak ráadásul nem annyira formálisak vagy sértődékenyek.

Személyre szabott, egyéni utatok teljes körű megtervezéséhez, tanácsadáshoz jelentkezzetek a Kapcsolatok menüpontban található elérhetőségek egyikén, vagy töltsétek ki az igényfelmérő kérdőívet.