Öt hasznos tanács: poggyász

Kisebb tanácsok betartásával is könnyedebbé tehetjük utazásunkat. Például az alábbi öt, poggyászra vonatkozó útmutatással.

1. Figyelj oda a légitársaság poggyászkezelési és poggyászszállítási szabályzatára.

A légitársaság mindegyike meghatározza, hány darab, milyen súlyú és méretű kézipoggyászt és feladható poggyászt vihetünk magunkkal. Ráadásul a legtöbb társaság egymástól egy picit eltér ilyen tekintetben, így utazás előtt mindenképpen érdemes a szabályt megismerni, főként, hogy a fapados légitársaságok java ezt szigorúan ellenőrzi és betartatja.

2. Kerüld a felesleges tárgyakat!

A csomagunk összeállítása során, bepakoláskor könnyen odateszünk olyan dolgokat is, melyeket megszoktunk, hogy a hétköznapjaink során rendszeresen használunk. Gondoljuk át azért, hogy a hajszárítót és a hajegyenesítőt, vagy komplett tisztálkodási csomagunkat feltétlenül magunkkal kell-e vinnünk!? Főleg, hogy a szállások legjava - még az egyszerűbbek is - rendelkeznek, vagy felszereltek hajszárítóval és tisztálkodási eszközökkel, mint pl. különböző méretű törülközők, tusfürdők, samponok és testápolók.

3. Csomagolj be alapvető dolgokat a kézipoggyászodba.

A legfrissebb statisztikák azt mutatják, hogy átlagosan minden járatnál legalább egy feladott csomag elveszik vagy késik. Ha van valami, amely nélkülözhetetlen számodra, csomagold be a kézipoggyászba. Ez különösen igaz azokra a tárgyakra, amelyeket nem könnyű vagy olcsó pótolni.

4. Jelöld meg feladandó poggyászod egy könnyen felismerhető dísszel vagy tárggyal.

Ha azonos városból utazunk sokan, megesik, hogy ugyanazon üzletekben vásároljuk táskáinkat ugyanazon gyártótól.

Az eredmény: szinte azonos táskák végtelen áramlása a poggyászkiadó szalagon. Így megoldás lehet például egy színes szalaggal, egy egyedi címke feltűzésével vagy egy nagy matrica felragasztásával a megjelölni táskáinkat. Ennek köszönhetően már messziről kiszúrhatod bőröndödet a poggyászkiadó szalagon, és remélhetőleg így senki nem próbálja lecibálni azt a szalagról.

5. Legyen kéznél a szállás címe.

Jól jön, ha könnyen elérhető helyen van a szállásod címe, ha pl. a poggyászod nem érkezett meg veled a repülőtérre, és meg kell adni a címet, ahová szeretnéd, hogy majd utánad küldjék. De ha taxival utazol a repülőtérről a szállásra, akkor is kapóra jön, ha azonnal meg tudod mutatni a címet a sofőrnek.